Konwektory gazowe KING

Konwektory KING - opis

KING to seria ogrzewaczy konwekcyjnych zasilanych gazem, z grawitacyjnym lub wymuszonym odprowadzeniem spalin, która jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnego ogrzewania. Urządzenie może być zasilane gazem płynnym lub ziemnym.
Konwektor ciepła KINGProces spalania odbywa się w żeliwnej, hermetycznej komorze a produkty spalania odprowadzane są na zewnątrz ogrzewanego pomieszczenia. Powietrze niezbędne do prawidłowego przebiegu spalania pobierane jest z zewnątrz pomieszczenia za pomocą rury współosiowej z odprowadzeniem spalin.
Ponieważ ogrzewacze tego rodzaju zalicza się do urządzeń typu C - mogą one być instalowane w każdym pomieszczeniu, m.in. w mieszkaniach, łazienkach, biurach oraz w pomieszczeniach bez dodatkowej wentylacji, koniecznej, w przypadku kiedy instalujemy urządzenia typu B (NORMA UNI-CIG 7129).

Ogrzewacz KING jest całkowicie bezpieczny, gdyż proces spalania odbywa się w hermetycznie zamkniętym, żeliwnym wymienniku ciepła, a obecność płomienia jest kontrolowany poprzez termoparę lub elektrodę jonizacyjną - w zależności od modelu KING. Zabezpieczenia te powodują natychmiastowe odcięcie dopływu gazu w przypadku zaniku płomienia. Użytkowanie KINGA pozwala na oszczędność energii do około 30-40% w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi. Dzieje się tak dlatego ponieważ żądana temperatura jest osiągana w bardzo krótkim czasie, a bezpośrednie doprowadzenie gazu pozwala uniknąć strat ciepła związanych z jego przesyłem.KonwektorKażdy zamontowany grzejnik jest niezależny od pozostałych, co pozwala na montaż w osobnych pomieszczeniach i wygodne sterowanie każdego z osobna. Montaż jest szybki i nieskomplikowany; polega na przykręceniu 4 śrub urządzenia do ściany, po uprzednim wycięciu otworu na przewód współosiowy, spalinowo-powietrzny oraz wykonania podłączenia instalacji gazowej.
Oferta opisywanych ogrzewaczy jest bardzo szeroka - zawiera 34 modele, pozwalając tym samym na rozwiązanie każdego problemu związanego z ogrzewaniem, wyborem mocy, montażem oraz wymiarami urządzenia. Ogrzewacze z wentylacją wyposażone są w wentylator nadmuchowy, który można nastawiać na dwie prędkości obrotowe lub zupełnie go wyłączyć.