Blog

Co warto wiedzieć o promiennikach podczerwieni rurowych?

Portfolio promienników podczerwieni firmy Systema Polska jest dopasowane do wymagań instalacji grzewczej w obiektach wielkokubaturowych, a także do wymagań inwestorów. Jednym z kryteriów podziału promienników podczerwieni jest ich budowa, a konkretnie umiejscowienie względem siebie nawzajem palnika i wentylatora. w przypadku promiennika podczerwieni jednorurowego z jednej strony rury promieniującej znajduje się palnik, a z drugiej wentylator, tworząc linię prostą. Promienniki dwururowe są „wynikiem” zawracania rury, które powoduje umiejscowienia palnika i wentylatora tuż obok siebie.

INDUSTRY 4.0 JUŻ NIEBAWEM

Z wiosną tego roku Systema Polska , po uzyskaniu decyzji o wsparciu z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęła budowę hali produkcyjnej, w której będą pracowały trzy nowe maszyny w technologii Industry 4.0. Wszystkie maszyny pozwolą Systema Polska na wprowadzenie zmian w procesie produkcyjnym, zwiększenie wydajności i większą elastyczność asortymentu naszego portfolio. Zakończenie inwestycji planujemy na koniec roku. Systema Polska, będąc firmą inżynierską z branży HVAC, kładzie nacisk na rozwój swoich produktów.

ErP 2021

Nadrzędną wartością dla Systema Polska jakość i rozwój produktów z obszaru HVAC. Firma kładzie szczególny nacisk na to, aby zużycie zasobów naturalnych, czy też energii elektrycznej i emisji gazów były jak najmniejsze. Zmiany techniczne w promiennikach podczerwieni oraz nagrzewnicach gazowych – standard i Roof-top zdecydowanie wyprzedzają wymogi ekoprojektu obecnie obowiązujące.

nagrzewnice powietrza gazowe typu rooftop

Nagrzewnice powietrza gazowe typu ROOF-TOP firmy Systema Polska

Roof-topy są zwykle instalowane na zewnątrz obiektów wielkokubaturowych na dachu bądź na zewnątrz obiektów wielkokubaturowych. Tego typu obiekty przeznaczone np. na linie produkcyjne mają szczególne wymagania dotyczące zapewnienia właściwej ilości wymian całej objętości powietrza oraz temperatury wewnątrz obiektów. Typowe konwencjonalne ogrzewanie powierzchni wielkokubaturowych nie tylko, że nie zapewnia właściwych warunków pracy człowieka, to jeszcze koszty takiego sposobu ogrzewania są wyjątkowo wysokie.

Promienniki podczerwieni dla magazynów i hal produkcyjnych – czyli jak nie przepłacać za ogrzewanie?

Promienniki podczerwieni w nowoczesnej formie współpracują z systemami sterowania, dzięki czemu w każdej sytuacji łatwiej dostosować temperaturę do zmieniającej się sytuacji.

Nagrzewnice powietrza gazowe – modele EOLO Systema Polska

Z pozoru proste rozwiązanie ogrzewania nadmuchowego poprzez nagrzewnice gazowe,  wymaga oprócz właściwego doboru szeregu komponentów, tak aby otrzymać końcowy produkt – nagrzewnice powietrza gazowe.

Nagrzewnice powietrza gazowe – elastyczna seria nagrzewnic gazowych EOLO firmy Systema Polska

Odpowiedzią na wymagania wszystkich uczestników procesu od powstawania inwestycji, aż po utrzymanie w ruchu urządzeń jest najnowsze portfolio nagrzewnic firmy Systema Polska – nagrzewnice powietrza gazowe EOLO.

kurtyna powietrzna

Kurtyny powietrzne – rozwiązanie Systema na ograniczenie strat ciepła w budynkach przemysłowych

Ogrzewanie powierzchni średnio i wielkokubaturowych wymaga zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, w celu zminimalizowania kosztów eksploatacji obiektów.

Promienniki gazowe – Systema Polska lidera w ogrzewaniu promiennikowym

W ogrzewaniu promiennikowym wykorzystuje się zjawisko promieniowania podczerwienią. W taki sam sposób Słońce ogrzewa Ziemię.

Ogrzewanie promiennikowe

Promienniki podczerwieni INFRA – zasada działania

Promienniki podczerwieni wykazują najmniejszą bezwładność cieplną spośród wszystkich systemów grzewczych. Przyjemne ciepło pochodzące od rozgrzanego źródła odczuwalne jest już po krótkiej chwili od włączenia urządzenia.